Projekt „O wyższości Świąt... 2014

Projekt „O wyższości Świąt..." realizowany jest w 2014 roku przez PSPiA KLANZA przy pomocy finansowej Miasta Lublin.
Projekt „O wyższości Świąt..."  został wyróżniony logiem „Lublin Miasto inspiracji". 

lublin_miasto_inspiracji_logo_kolor

Projekt i warsztaty skierowane są do osób:

  • poszukujących nowych umiejętności pracy z grupami różnowiekowymi;
  • gotowych podejmować nowe działania na rzecz aktywności dla dzieci, młodzieży, rodzin, seniorów;
  • chcących swój czas i umiejętności dać innym, by spotkania były ciekawe, radosne, poznawcze...

Zapisy: biuro@klanza.org.pl .

Projekt obejmuje przygotowanie (przeszkolenie) grupy Animatorów do prowadzenia zajęć z dziećmi. Animatorzy będą organizować warsztaty w obszarze świątecznym, w tym lekcje poznawcze uwzględniające ciekawostki zarówno kulturowe jak i naukowe związane z tradycjami świątecznymi.

Grupę dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (ok. 800 dzieci), które doświadczą NIE komercyjnego podejścia do Świat, a doświadczą wspólnego robienia ozdób, bycia razem i świętowania oraz będą mogły uczestniczyć w programie edukacyjnym ubogacającym wiedzę o Kosmosie (droga mleczna, gwiazdy).

W ramach projektu zrealizowano 3 z 4 warsztatów dla animatorów / wolontariuszy (opis poniżej)

Przed nami Warsztaty plastyczne zimowe - 6 godz., przygotowujące do realizacji:

  • Lekcji poznawczych - Gwiazda Betlejemska - w programie wykład interaktywny o gwiazdach, komecie, planetach i warsztaty
    z eksperymentowaniem i wykonywaniem gwiazd.
  • Warsztatów Aniołkowo - codzienne warsztaty wykonywania Aniołków połączone z prelekcją o zwyczajach świątecznych innych kultur.
    12 godzinnych warsztatów dla 4 grup podczas Festiwalu Bożego Narodzenia oraz 3 prelekcje świąteczno-kulturowe. Efektem warsztatów będą między innymi różnorodne aniołki i ozdoby, które zawisną na miejskich choinkach wokół szopki oraz wspólne kolędowanie dzieci w Szopce.

Opis zrealizowanych warsztatów:

30 czerwca 2014 r. odbyły się ostatnie przed wakacjami warsztaty w Projekcie pt. "Impreza na hasło - jak zorganizować imprezę dla dużej grupy". Zrealizowano scenariusz zabawy fabularyzowanej „Podróż w  przeszłość" oraz imprezy plenerowej „Festyn kolorów". Ponadto w programie warsztatów były: zasady tworzenia zabaw fabularyzowanych, od pomysłu/hasła do realizacji, symulacja festynu stoiskowego (m.in. malowanie na folii, frotaż, kreatywny ołówek, malowanie twarzy, zabawy z chustą, działania twórcze) - zobacz zdjęcia.

26 maja 2014 r. zrealizowano warsztaty: "TT - Trening Twórczości" - warsztaty dla animatorów / wolontariuszy w ramach projektu „O wyższości Świąt..." (zobacz zdjęcia). W programie: sposoby wykorzystania kart metaforycznych, metody rozwijania płynności słownej, LATAWIZM, LAMPIZM i PARASOLIZM oraz zaskoczenie, zdziwienie, kreatywność, ruch i śmiech.

Pierwsze „Warsztaty wiosenne" odbyły się 14 kwietnia 2014 r. w Bawialni Edukacyjnej KLANZY. Tematyka „Warsztatów wiosennych" to m.in. różnorodne sposoby wykorzystania ogólnodostępnych materiałów, by w nowatorski i efektowny sposób budować klimat wiosenno-świąteczny (pisanki, palmy, zaskakujące jajka, różnorodne kwiaty itp.) - możliwość natychmiastowego sprawdzenia nowych umiejętności w praktyce. (zobacz zdjęcia)  

2009 - 2010 Klanza Lublin   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków