Archiwum - Konferencje, targi, studia podyplomowe i spotkania metodyczne KLANZY

     Koło PSPiA KLANZA w Lublinie w ramach swojej działalności organizuje konferencje naukowe i metodyczne, targi metodyczne, studia podyplomowe i spotkania tematyczne poświęcone prezentacji nowych trendów w pedagogice i psychologii, doskonaleniu zawodowemu pedagogów i nauczycieli, wymianie doświadczeń, prezentacji i sprzedaży publikacji metodycznych z zakresu metod aktywizujących i pedagogiki zabawy.

 

KONFERENCJE


Konferencja „25 lat Stowarzyszenia KLANZA. Warto być...", Lublin, 2015.10.03

     3 października 2015 r. w ramach obchodów 25-lecia Stowarzyszenia KLANZA zorganizowaliśmy konferencję „25 lat Stowarzyszenia KLANZA. Warto być...", która zgromadziła członków Stowarzyszenia z całej Polski. Konferencja odbyła się pod patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz patronatem honorowym Prezydenta Miasta Lublin.
     Program konferencji obejmował następujące propozycje:

  • wykład „Rozwojowe przygody" dr Paweł Fortuna (Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL, Lublin),
  • wykład „Tutoring szkolny" Mariusz Budzyński (Instytut Tutoringu Szkolnego, Wrocław),
  • wykład „Przepisy na sztukę i życie" Maria Parczewska i Janusz Byszewski (Laboratorium Edukacji Twórczej, Warszawa),
  • występ „Etiuda nowocyrkowa" (Fundacja Sztukmistrze, Lublin).

Fotogaleria do obejrzenia tutaj.


KLANZA na II Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Metodycznej "Aktywność ruchowa dzieci i młodzieży niepełnosprawnej", Biała Podlaska, 2014.09.27

27 września 2014 roku uczestniczyliśmy w II Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Metodycznej "Aktywność ruchowa dzieci i młodzieży niepełnosprawnej" w Białej Podlaskiej, którą organizował Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej. Podczas konferencji opowiedzieliśmy o naszym programie „Ruch nieodłączną częścią myślenia i uczenia się. Innowacyjny program edukacyjny z wykorzystaniem metody pedagogiki cyrku" opracowany przez grupę nauczycieli ze Szkoły Podst. nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie na potrzeby wychowania fizycznego. Program ten w swoim założeniu ma za zadanie wzbogacić zajęcia w-f do wyboru tak, aby uczniowie między innymi o SPE mogli uczestniczyć w zajęciach w-f.
Jak widać na zdjęciach duża grupa uczestników konferencji chętnie ćwiczyła z p. Pauliną Pelczarską i p. Marzeną Kuziołą. Każdy mógł sprawdzić w prosty sposób na ile proponowane ćwiczenia są ciekawe i jaki mają stopień trudności. Opowiedzieliśmy również o tańcach integracyjnych. P. Leszek Gęca zaproponował kilka tańców na siedząco. Tutaj również każdy z uczestników konferencji mógł wspólnie tańczyć i cieszyć się z bycia w grupie. Bardzo dziękujemy pani dr Marii Bilskiej za zaproszenie. Fakt uczestniczenia w takich konferencjach potwierdza, że nasza praca jest potrzebna i cieszy się zainteresowaniem świata nauki.
Fotogaleria do obejrzenia
tutaj.


Konferencja „Recepta na w-f czyli jak zachęcić uczniów do aktywności fizycznej", Sochaczew, 2013.05.16

     16 maja 2013 wzięliśmy udział w Konferencji metodyczno-szkoleniowej Akademii Mistrzów Sportu - Mistrzów Życia „Recepta na w-f czyli jak zachęcić uczniów do aktywności fizycznej Sochaczew 2013".
    
Uczestnikami konferencji byli nauczyciele wychowania fizycznego trenerzy, działacze sportowi, samorządowcy odpowiedzialni za kulturę fizyczną oraz członków AMSMŻ Sochaczew.
    
Podczas konferencji mieliśmy możliwość zaprezentować jej uczestnikom tańce integracyjne i Program edukacyjny „Ruch nieodłączną częścią myślenia i uczenia się. Innowacyjny program edukacyjny z wykorzystaniem metody pedagogiki cyrku" w kluczu wzbogacenia oferty programowej w-f szkoły podstawowej.
    
Opowiedzieliśmy o swoich doświadczeniach jak również uczestnicy konferencji wzięli udział w warsztatach.
    
Każdy uczestnik konferencji otrzymał program „Ruch nieodłączną częścią myślenia i uczenia się. Innowacyjny program edukacyjny z wykorzystaniem metody pedagogiki cyrku" oraz zapoznał się z naszą ofertą wydawniczą dotyczącą tańców integracyjnych.
Fotogaleria do obejrzenia tutaj.


KLANZA na Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Metodycznej „Aktywność ruchowa dzieci i młodzieży niepełnosprawnej", Biała Podlaska, 2012.09.21-23

     W dniach 21-23 września 2012 roku trenerzy naszego stowarzyszenia wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie będą uczestniczyć w Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Metodycznej „Aktywność ruchowa dzieci i młodzieży niepełnosprawnej". Organizatorem konferencji jest Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej.
     Podczas konferencji nasi trenerzy zaprezentują „Metodę KLANZY w pracy z grupami dzieci i młodzieży" oraz  autorski program „Ruch - nieodłączną częścią myślenia i uczenia się. Innowacyjny program edukacyjny z wykorzystaniem metody pedagogiki cyrku", który w swoim założeniu ma za zadanie wzbogacić ofertę programową szkoły podstawowej w odniesieniu do zajęć wychowania fizycznego do wyboru w klasach I-VI. W dużej mierze treści programu są dostępne dla tej grupy dzieci, które z powodów zdrowotnych nie uczestniczą w tradycyjnych lekcjach wychowania fizycznego.
    
Trenerzy i nauczyciele poprowadzą również warsztaty metodyczne z pedagogiki cyrku i tańców integracyjnych.
     Zobacz program konferencji.


Konferencja "Warsztaty twórczości - Szkoła to nie tylko lekcje", Lublin, 2012.04.27

     W dniu 27 kwietnia 2012 r. w Sali Błękitnej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyły się „Warsztaty twórczości - Szkoła to nie tylko lekcje". Organizatorami były: Kuratorium Oświaty w Lublinie, PSPiA KLANZA oraz Lubelski Urząd Wojewódzki.
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele Szkół Podstawowych,
Minister Edukacji Narodowej obecny rok szkolny ogłosiła „Rokiem Szkoły z Pasją". Celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie każdemu uczniowi optymalnego rozwoju, odpowiedniego do jego potrzeb i możliwości. W każdym dziecku drzemie jakiś talent, niestety, nie zawsze odkryty, każdy uczeń ma inne potrzeby rozwojowe i różne możliwości ich realizacji. Dorosłych fascynują dziecięce pasje, nie zawsze jednak potrafią umiejętnie je wzmacniać i rozwijać.
    
Działania podejmowane w związku z realizacją „Roku Szkoły z Pasją" prowadzą do odkrywania oraz wspomagania uzdolnień i zainteresowań uczniów, służą również poszukiwaniu efektywnych form ich rozwijania. Wskazując na różnorodne aktywności służące do rozwoju dziecka należy również podkreślić, że szkoła „to nie tylko lekcje"; edukacja umożliwia przecież udział dzieci i młodzieży w różnorodnych i ciekawych działaniach współtworzonych przez partnerów szkoły, m. in. organizacje pozarządowe. Jest to ważny element wzbogacenia oferty edukacyjnej, dzięki której uczniowie uczą się współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, angażują się na rzecz wolontariatu oraz rozwijają swoje pasje i talenty Kuratorium Oświaty w Lublinie w ramach „Roku Szkoły z Pasją" przygotowało cykl konferencji, spotkań i warsztatów z podmiotami wspierającymi szkoły w realizacji zadań związanych z rozwijaniem zainteresowań uczniów.
    
Dyrektorów, nauczycieli i uczniów klas IV-VI szkół podstawowych zapraszam w dniu 27 kwietnia br. do udziału w warsztatach twórczości, zorganizowanych wspólnie z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim i Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów „Klanza". Dyrektorzy i nauczyciele będą mieli możliwość zapoznania się z propozycjami projektów i zajęć umożliwiających realizację celów „Szkoły z Pasją" oraz przykładami dobrych praktyk w tym zakresie, uczniowie wezmą udział w warsztatach wyzwalających i rozwijających aktywność. Niewątpliwą atrakcją konferencji będzie spotkanie z osobami, które z sukcesem rozwijają swoje pasje - Krzysztofem Cugowskim, wokalistą „Budki Suflera" oraz Ireneuszem Kołodziejakiem, mistrzem Aikido.
    
Z uwagi na zakres oraz adresatów prezentowanych programów odbiorcami konferencji nie mogą być szkoły z dużych miast; między innymi dla nich zaplanowaliśmy natomiast cykl spotkań w ramach „Tygodnia Szkoły z Pasją" w maju br.
    
Serdecznie zapraszam, Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz.
     Fotogaleria do obejrzenia tutaj.


Konferencja kończąca realizację projektu „Ruch - nieodłączną częścią myślenia i uczenia się", Lublin, 2011.10.27

     27 października 2011 r. odbyła się konferencja kończąca realizację dwuletniego projektu pt. „Ruch - nieodłączną częścią myślenia i uczenia się. Innowacyjny program edukacyjny z wykorzystaniem metody pedagogiki cyrku".
    
Szczegółowe informacje zobacz tutaj.


Konferencja „Od pedagogiki zabawy do neuropedagogiki", Lublin, 2010.09.18

     18 września 2010 r. w ramach obchodów 20-lecia Stowarzyszenia KLANZA w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zorganizowaliśmy konferencję „Od pedagogiki zabawy do neuropedagogiki", która zgromadziła członków Stowarzyszenia z całej Polski, gości z Austrii i Niemiec oraz licznie przybyłych uczestników z województwa lubelskiego.
     Fotogaleria do obejrzenia
tutaj.


Spotkanie metodyczne z zakresu pedagogiki cyrku, Krasnobród, 2010.09.20-26

     W ramach spotkań metodycznych zorganizowaliśmy polsko-niemiecki program specjalistyczny z zakresu pedagogiki cyrku w dniach 20-26.09.2010 w Krasnobrodzie na Roztoczu. Program zawierał zarówno treści teoretyczne, jak i zajęcia praktyczne. Zajęcia prowadzili doświadczeni niemieccy i polscy trenerzy (pedagodzy i artyści).


 

TARGI METODYCZNE

Targi metodyczne „Pedagogiczne Inicjatywy KLANZY" - szczegóły zobacz tutaj.


 

STUDIA PODYPLOMOWE 2016/17

Collegium Da Vinci wraz z Centrum Szkoleniowym KLANZA współtworzy ogólnopolską sieć kształcenia nauczycieli. Oferta edukacyjna na Rok Akademicki 2016/2017 przygotowana przez Radę Programową Collegium Da Vinci podąża za zmianami w edukacji, prawie oświatowym oraz odpowiada na zapotrzebowanie środowiska nauczycieli. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tutaj. Oferta studiów podyplomowych Collegium Da Vinci w roku 2016/17 - zobacz.

 

2009 - 2010 Klanza Lublin   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków