Archiwum Bawialni - Wydarzenia

W Bawialni Edukacyjnej KLANZY w latach 2011-2015 odbyły się następujące wydarzenia:

  • Działania animacyjne KLANZY podczas Nocy Kultury w Lublinie (2011, 2013)
  • Spotkanie otwarte „WIOSNA Z KLANZĄ" (2012)
  • Warsztaty „Sobota z jajem (wielkanocnym)" (2012)
  • Restaurant Day - zobacz Smoka! (2014)
  • TVP Lublin w Bawialni Edukacyjnej (2015)

Poniżej szczegółowy opis tych działań.


Działania animacyjne KLANZY podczas Nocy Kultury w Lublinie

W latach 2008-2015 KLANZA prowadziła działania animacyjne podczas Nocy Kultury w Lublinie także poza Bawialnią Edukacyjną - zobacz szczegóły.

KLANZA w Nocy Kultury 2011
     Podczas tegorocznej edycji imprezy, 4 czerwca 2011 r. w godzinach 19:00-21:00, zaprezentowaliśmy dwa warsztaty - lekcje interaktywne pt. „Opowieść o ziarnku maku i gwiazdach”.
     Ideą zajęć było przekazanie uczestnikom skompresowanej wiedzy na temat ewolucji i miejsca człowieka w tym procesie (Warsztat Czasu) oraz Układu Słonecznego, możliwości znalezienia w nim poza Ziemią życia oraz możliwości kolonizacji innych planet i księżyców w naszym Układzie (Warsztat Przestrzeni).
     Oba warsztaty pokazały podstawowe wyzwania, przed którymi stoi Ludzkość, pokazały powiązania najważniejszych faktów, pokazały dynamikę procesów. Jednocześnie warsztaty miały wywołać emocje i zaktywizować samych uczestników.
     Każdy warsztat trwał ok. 1 godz. 15 min. Pomiędzy nimi była przerwa - czas na herbatę i zebranie myśli. Liczba uczestników była ograniczona do 26 osób.

KLANZA w Nocy Kultury 2013
     W nocy z 8 na 9 czerwca 2013 r. (sobota/niedziela) już po raz siódmy odbyła się lubelska Noc Kultury. Tegorocznym motywem przewodnim były „Energie miasta". Z tej okazji w naszej Bawialni Edukacyjnej zostały uruchomione warsztaty „JEST NOC JEST CIEMNO" - czyli propozycja działań, podczas których z ciemności wyłaniają się różnorodne efekty świetlne. Krążek Newtona, światłowód, siatki dyfrakcyjne, iluzje optyczne to doświadczenia, które wykonywane były w ciemności z wykorzystaniem m.in. światła laserów i różnorodnych pryzmatów. Dorośli uczestnicy skorzystali z uroków zabawy na interaktywnej podłodze.
     8 czerwca 2013 r. w godzinach 19.00-21.00 w Bawialni gościło 24 uczestników wraz z opiekunami.


Spotkanie otwarte „WIOSNA Z KLANZĄ" 2012.03.21

Wydarzenie miało na celu zebranie członków i sympatyków KLANZY, by mogli pobyć ze sobą, zatańczyć integracyjnie, wypróbować fajną metodę/ działanie animacyjne, osobiście dowiedzieć się „co aktualnie w Klanzie piszczy".


Warsztaty „Sobota z jajem (wielkanocnym)", 2012.03.31

W sobotę 31 marca 2012 r. w Bawialni Edukacyjnej odbyło się spotkanie, podczas którego według zwyczaju ludowego wspólnie wykonywaliśmy lubelskie pisanki i palmy wielkanocne. Najmłodsi uczestnicy chętnie wykonywali pisanki balonowe i wycinankowe. Naszym działaniom towarzyszył śmiech i dobra zabawa. (zobacz zdjęcia)


restaurant_day_logo

Restaurant Day - zobacz Smoka! 2014.05.17

Jedyny w Lublinie i pierwszy w Bawialni Edukacyjnej - Restaurant Day. 72 kolorowe galaretki, 48 muffinek, 3 sałatki, 2 ciasta i ... kawa, kawa, kawa.  Były smoki ziejące ogniem, smoki  z bańkami, smoki - po prostu zielone.

Dziękujemy za obecność Gości, że dane nam było spędzić razem sobotę. (zobacz zdjęcia)


TVP Lublin w Bawialni Edukacyjnej, 2015.09.07

W programie „Nauki pedagogiczne" pokazano odcinek o Jubileuszu 25-lecia Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA działającego na rzecz wzbogacenia i uatrakcyjnienia procesu edukacji i wychowania dzieci, młodzieży i dorosłych. (zobacz zdjęcia)


 

2009 - 2010 Klanza Lublin   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków