Archiwum Bawialni - Zajęcia dla dzieci i młodzieży

W Bawialni Edukacyjnej KLANZY w latach 2011-15 prowadzone były następujące zajęcia dla dzieci i młodzieży:

 • Lekcje poznawcze
 • Kameralne imprezy tematyczne dla dzieci
 • Popołudnia w Bawialni
 • Maluch w bawialni
 • Wakacyjne warsztaty tematyczne dla dzieci

Zobacz kilka zdjęć w fotogalerii Bawialni prezentujących te działania.
Poniżej szczegółowy opis tych działań.


Lekcje poznawcze

W latach 2011-2016 w Bawialni Edukacyjnej organizowaliśmy i prowadziliśmy następujące lekcje poznawcze przeznaczone dla dzieci i młodzieży:

 • Opowieść o ziarnku maku i gwiazdach - Jest to podróż po Układzie Słonecznym z możliwością osobistego doświadczania zjawisk podobnych do tych zachodzących w Kosmosie. W trakcie warsztatów prezentujemy fascynujące dla uczniów fakty, inspirujemy, wciągamy w dyskusje i „zderzamy" z wielkimi pytaniami.
 • Poznajemy mikroświat człowieka I i II" - Zajęcia, w czasie których uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny genetyki, a następnie wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce. Uczniowie pewne elementy wykonują indywidualnie po wcześniejszym zaprezentowaniu ich przez prowadzącego. W cz. II możliwość rozwiązania genetycznej zagadki!
 • Światło wokół nas" - Uczestnicy zapoznają się z budową i działaniem ludzkiego oka. Poznają różne wady wzroku i przeprowadzą ich symulacje przy pomocy zestawu soczewek. Uczestnicy zapoznają się też z zasadami działania różnych przyrządów optycznych takich jak: teleskop, luneta. Możliwość samodzielnego wykonania światłowodu.
 • Z pamiętnika młodego chemika - doświadczenia powtarzalne w domu!" - Efektowne doświadczenia chemiczne, które rozbudzają ciekawość poznawczą. W doświadczeniach są wykorzystywane proste substancje chemiczne, tak więc eksperymenty można powtórzyć w domu.
 • Powietrze"
 • Barwy i dźwięki"
 • Kwadrokopter - czas na latanie" - Zajęcia .
 • Z jajem!" - Zajęcia odbyły się w dniach 14-16.04.2014 r. Łączyły doświadczenia/eksperymenty i prace plastyczne wokół tematyki Świątecznej. Udział w lekcjach był bezpłatny. W sześciu lekcjach poznawczych „Z jajem!" uczestniczyła jedna zerówka, dwie klasy pierwsze, dwie klasy drugie i dwie klasy trzecie. Około 120 uczniów doświadczyło m.in. niesamowitej konstrukcji jajka, która umożliwia utrzymanie ciężaru przynajmniej jednego uczestnika. Było latające jajko, jajko pisanka i jajko kraszanka. A warsztaty dla dzieci, wokół tematyki Świątecznej, to różnorodne pisanki, kolorowe, intrygujące, uśmiechnięte, małe i duże. Lekcje były elementem projektu „O wyższości Świąt... 2014" realizowanego przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. (zobacz zdjęcia)

Aktualna oferta - zobacz szczegóły.


Kameralne imprezy tematyczne dla dzieci

Od 2011 r. organizujemy i prowadzimy urodziny, imieniny, spotkania towarzyskie dla dzieci.
Zobacz fotorelację z jednej z imprez pt. „Urodziny przedszkolaka" (2011.04.17).

Aktualna oferta - zobacz szczegóły.


Popołudnia w Bawialni


Były to zajęcia edukacyjne przeznaczone dla dzieci i młodzieży, realizowane poprzez zabawy i animacje. W latach 2011-2012 w ofercie były następujące zajęcia:

 1. Puls – zajęcia bębniarskie. Zajęcia przeznaczone dla dzieci od lat 4 pod opieką dorosłego.     Zobacz fotogalerię.
 2. KOKO – koordynacja koncentracja. To propozycja zajęć rozwijających koncentrację, koordynację za pomocą: pedagogiki cyrku i metody Klanzy.
 3. Roztańczona fiesta. To zajęcia taneczno-językowe pełne radosnej muzyki, ruchu, kolorów i zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niesamowite połączenie zajęć rytmiczno-ruchowych z nauką podstaw języka hiszpańskiego.
 4. Zumba English. Zumba to: latynoski rytm, ruch i melodia, podstawowa instrukcja w języku angielskim dla dzieci. [latin rhytm and melody plus movement with basic english instructions].


Maluch w Bawialni Edukacyjnej

Zajęcia dla dzieci w wieku 1,5-2,5 roku odbywały się w okresie październik-grudzień 2012.
Dlaczego liście zmieniają kolor? Kiedy można bezpiecznie przejść przez ulicę? Co robi lekarz? Gdzie zimują zwierzęta? Na te i inne niezwykłe pytania poszukamy odpowiedzi w czasie wspólnych spotkań. Wesołe piosenki, proste wierszyki i ciekawe zabawy pomogą nam w tym. Wspólnie z maluchami odkryjemy tajniki wiedzy.
Czas i miejsce spotkań: Każdy wtorek (od 30.10.2012 r.) Bawialnia Edukacyjna, ul. Prusa 2, godz. 11.00.
Liczba spotkań: 8 - pierwsze spotkanie bezpłatne. Koszt: 200,00 zł.

Tematy spotkań:                                                          Data spotkania

  1. Kolory jesieni   30 października 2012
  2. Jestem widoczny w ciemności - niezwykłe odblaski     6 listopada 2012
  3. Dbamy o zdrowie    13 listopada 2012
  4. Wizyta u lekarza     20 listopada 2012
  5. Ruch i rytm czyli wesołe wyliczanki    27 listopada 2012
  6. List do św. Mikołaja   4 grudnia 2012
  7. Zwierzęta szykują się do zimowego snu   11 grudnia 2012
  8. Święta tuż tuż ...  18 grudnia 2012


Wakacyjne warsztaty tematyczne dla dzieci

Były to 5-dniowe zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-12 lat realizowane w okresie lipiec-sierpień 2012 r. Warsztaty odbywały się każdego dnia od 8.30 do 15.00. Grupa liczyła 15 osób.

 • Rękodzieło czyli co zrobić z rękami" (16-20.07.2012) - w programie: ciekawa tematyka dni m.in.: Tajemnicze Kamienice, Ależ dziwne makarony czyli co można zrobić z makramy itp., wykorzystanie różnorodnych materiałów m.in.: masy solnej, tektury..., codziennie przeprowadzana praca badawcza oraz ... bajkowanie.
 • Lublin, miasto legend i tajemnic" (06-10.08.2012) - w programie: legendy i opowieści związane z historią miasta, kulisy kultury dworskiej, Rycerze i dworki na zamku; Detektywi - o czarciej łapie i szatańskim sądzie; Kąpiące się panny na Czechowie - praca fotoreportera, codzienne zabawy ruchowe utrzymane w konwencji.
 • Lublin, miasto legend i tajemnic" (13-17.08.2012) - w programie: legendy i opowieści związane z historią miasta, kulisy kultury dworskiej, Rycerze i dworki na zamku; Detektywi - o czarciej łapie i szatańskim sądzie; Kąpiące się panny na Czechowie - praca fotoreportera, codzienne zabawy ruchowe utrzymane w konwencji.
 • Z muzyką dookoła Świata" (20-24.08.2012) - w programie warsztatów:  Afryka dzika, Parzy w stopy gorączka złota..., nauka tańca, wycieczka do Skansenu, codzienna praca badawcza oraz ... bajkowanie.
 • 4 zmysły" (27-31.08.2012) - w programie warsztatów: Ślimak, ślimak pokaż rogi-czyli co siedzi w uchu; Pan nosorożec - o węchu i inne pasjonujące tematy, codzienna praca badawcza oraz ... bajkowanie.


 

2009 - 2010 Klanza Lublin   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków