Archiwum - KLANZA w „Carnavale Sztuk-Mistrzów” w Lublinie

      Carnaval Sztuk-Mistrzów - festiwal cyrkowy odbywający się od roku 2008 w przestrzeni miejskiej Lublina.
     Założeniem festiwalu, który w roku 2008 nosił jeszcze nazwę Festiwal Sztukmistrzów, jest jego ludyczny charakter oraz próba prezentacji współczesnych widowisk kuglarskich i cyrkowych z kręgu nowego cyrku. Podczas tego bezpłatnego wydarzenia ulice miasta ożywają za sprawą ulicznych artystów, odbywają się spektakle oraz warsztaty z popularnych dyscyplin kuglarskich. Impreza obejmuje także przedstawienia teatralne, cyrkowe przedstawienia uliczne angażujące publiczność, występy buskerów (ulicznych artystów) ożywiające przestrzeń całego miasta oraz performance i instalacje. Na potrzeby Carnavalu reżyserowana jest corocznie Wielka Parada utrzymana w charakterze parad karnawałowych.
     Od 2010 roku rozwinięciem Festiwalu Sztukmistrzów jest Carnaval Sztuk-Mistrzów. Nazwa samego wydarzenia nawiązuje do postaci Sztukmistrza z Lublina, bohatera książki noblisty Izaaka Bashevisa Singera. Patronem jest więc Jasza Mazur, iluzjonista i akrobata z powieści Singera, który przypominać ma o wielokulturowości i wieloreligijnej tradycji miasta.
     Według założeń organizatorów, Carnaval Sztuk-Mistrzów ma stać się imprezą-wizytówką Lublina, która oddaje duchowość, autentyzm, bogactwo kulturowe i przede wszystkim magiczny klimat miasta. Podczas festiwalu prezentowana jest światowa sztuka alternatywna i eksperymentalna w połączeniu z teatrem i cyrkiem, a Lublin jest jedynym w Polsce miejscem prezentującym tego typu zjawiska.
źródło:
http://sztukmistrze.eu/pl/home


KLANZA w „Carnavale Sztuk-Mistrzów" w Lublinie, 2016.07.28-31

Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych - doskonale znany wszystkim dzieciom w każdym wieku, stały punkt Carnavalu SztukMistrzów pojawił się w parku obok Centrum Kultury w Lublinie. KLANZA zapraszała na pięć stref zabaw.
Godziny otwarcia stref I-IV: 29 lipca (piątek) w godzinach 16-19, 30-31 lipca (sobota- niedziela) w godzinach 12-17. Godziny otwarcia strefy V: 30-31 lipca (sobota- niedziela) 2 grupy po 20 miejsc w godzinach 13:10-15:35.
     Program:
Strefa I „ZAKĄTEK ZMYSŁÓW” - pełen nowych odkryć i doświadczeń oraz zabaw konstrukcyjnych, układanki i zadania logiczne do kwadratu. Warsztaty muzyczne i poznawcze.
Strefa II „KRAINA GIER I ZABAW NIEZNANYCH” - to gry podwórkowe, ale też planszówki, karty oraz gry z kartką papieru.
Strefa III „LATAJĄCA BAWIALNIA” - najbardziej energetyczna i ruchowa strefa (m.in. tor przeszkód, rzuty do celu, spacer po slacku, ogromne bańki mydlane).
Strefa IV „KOCYKOWO” - najbardziej spokojna i relaksacyjna strefa dedykowane rodzicom małych dzieci, w której wszyscy znaleźć mogli odpoczynek w cieniu drzew. Zapewniliśmy kolorowe chusty, koce, zabawę wśród 1000 klocków, zabawę kartami metaforycznymi i tradycyjnymi, książki od ręki i gry ćwiczące spostrzegawczość.
Strefa V „CYRKOWO” - otwarte warsztaty kuglarskie (piłeczki, maczugi, obręcze, diabolo, flowersticki). Zajęcia w 2 grupach po 20 osób - I grupa 13:10-13:55, II grupa 14:50-15:35.


KLANZA w „Carnavale Sztuk-Mistrzów" w Lublinie, 2015.07.23-26

csm_drogowskaz_do_klanzowego_miasteczka

Fotogaleria do obejrzenia tutaj. Filmowe wspomnienie z Klanzowego Miasteczka Zabaw Niezwykłych w roku 2015.


KLANZA w „Carnavale Sztuk-Mistrzów" w Lublinie, 2014.07.25-27

     Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych wpisało się już w ideę Carnavalu Sztuk-Misrzów w Lublinie jako propozycja dla rodzin, stały punkt z którego można włączyć się i wspólnie przeżywać Carnaval.
     W roku 2014 na Pl. Litewskim KLANZĘ reprezentowali członkowie z Lublina, Szczecina i Wrocławia. Przez 3 dni (piątek 25 lipca: 16.00-19.00, sobota 26 lipca: 11.00-17.00, niedziela 27 lipca: 13.00-18.00) prowadziliśmy 14 stanowisk z mnóstwem ciekawych propozycji zabawowych. Poza stałymi punktami, rozszerzyliśmy naszą ofertę.
Nowe stanowiska to: TAŚMOCIĄG (możliwość przemieszczania się na rolkach transportujących - wykorzystujemy podajniki ze starego browaru - a pomysł zabawki zaczerpnięty został z niemieckiej idei Spielmobili); SZNURECZKOWO ( stanowisko, na którym będzie można nauczyć się wyplatanek z nitek; kolory nitek, to kolory Carnavalu, a zabrany sznureczek cały czas będzie przypominał o tym co dzieje się w Lublinie); PANOPTIKON (stanowisko zręcznościowe, ćwiczy koncentrację, rozwija sprawność manualną, dostarcza informacji o Antonim Patku - twórcy zegarków, które nosili m.in. Maria Skłodowska-Curie, Thomas Edison czy Walt Disney, a sam Patek pochodził z Piask k/Lublina).
    
Fotogaleria do obejrzenia tutaj.


KLANZA w „Carnavale Sztuk-Mistrzów" w Lublinie, 2013.08.09-11

     Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych - to mobilna animacja Stowarzyszenia KLANZA w ramach Carnavalu Sztuk-Mistrzów, zobacz szczegóły na http://sztukmistrze.eu/pl/program_day
     Wyjątkowe zabawki, interesujące aktywności, niepowtarzalne wrażenia dla całej Rodziny! Zapraszamy na Plac Litewski w Lublinie (sobota i niedziela od 12.00 do 19.00).
     Podczas tegorocznej edycji Carnavalu Sztuk-Mistrzów nasze Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych odwiedziło kilka tysięcy osób - w niedzielę ok. godziny 14.00 z proponowanych przez Klanzę atrakcji korzystało 450 osób. Państwa zainteresowanie jest dla nas wyróżnieniem! Dziękujemy za obecność. Fotogaleria do obejrzenia
tutaj.


KLANZA w „Carnavale Sztuk-Mistrzów" w Lublinie, 2012.07.28 - 2012.08.05

      „Carnaval Sztuk-Mistrzów" w Lublinie połączony był w tym roku z EJC Europejską Konwencję Żonglerską. Szczegóły na http://sztukmistrze.eu/pl/home.
     Podczas tegorocznego „Carnavalu" KLANZA prowadziła codziennie w godzinach 14.00 - 18.00 na pl. Litewskim działania animacyjne w postaci stoisk Miasteczka Zabaw Niezwykłych. 
Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

2012_carnaval_sztuk-mistrzw_-_plakat 


KLANZA w „Carnavale Sztuk-Mistrzów" w Lublinie, 2011.07.28-31

     W dniach 28-31 lipca 2011 w Lublinie odbył się „Carnaval Sztuk-Mistrzów”, podczas którego prowadziliśmy działania animacyjne w „Miasteczku Zabaw Niezwykłych – Edukacyjnej Bawialni KLANZY”. W naszych zajęciach w sobotę 30 lipca i niedzielę 31 lipca uczestniczyło wiele rodzin - dzieci i dorosłych. Działania prowadziło 41 animatorów KLANZY z Białegostoku, Krakowa, Olsztyna, Poznania, Radomia, Rzeszowa i Lublina. Pokazaliśmy, że metoda Klanzy, Klanzobus i pedagogika cyrku w naszym wykonaniu to mieszanka gwarantująca sukces, dobrą zabawę, mile spędzony czas i wiele radości.
     Fotogaleria do obejrzenia
tutaj

     W 2012 roku zapraszamy do Lublina na EJC Europejską Konwencję Żonglerską.

    Podziękowanie dla wszystkich animatorów, którzy pomagali i prowadzilo działania podczas tegorocznego „Carnavalu Sztuk-Mistrzów” w Lublinie składają Ewa Gęca i Monika Kalinowska.

Szukmistrze na EJC już wyruszyli
Klanzowicze do siebie powrócili
I tylko wspomnienia te drogowskazy przywołują
Że są LUDZIE KLANZY co cyrkowców też zaanimują
Kochani DZIĘKUJEMY! Jesteście wspaniali!
Przyjacielscy pomocni i w działaniach wytrwali
dla wszystkich ciepłe przytulaski i buziaki
szczególnie dla tych, co na żywo wyszły braki
teraz jeszcze tu w Lublinie zamieszanie małe
jak to zwykle bywa po takim karnawale
jednak te emocje i przyjemne chwile
sprawiają, że porządki też się robi mile
i zadowolony Prezes i chyba Klanza cała
bo impreza jak zwykle z Wami była przewspaniała
teraz tylko plany zrobić trzeba bo następny roczek
to dla całej Polski nie lada kroczek
cały świat żonglerski do nas przybędzie
bo EJC pierwszy raz w Polsce się odbędzie
teraz jeszcze w Monachium wielkie świętowanie
a następny sierpień już nas w Lublinie zastanie
dokładny termin podamy jak tylko poznamy
ale już teraz wszystkich zapraszamy
urlopy rezerwujcie i zbierajcie siły
bo akcje takie będą, że się Wam jeszcze nie śniły
akceleratory multisferyczne i karmidła wszelakie
nowe pudełka, ścieżki, bańki, instalacje…
zbierajmy, kupujmy oczywiście nie za swoje
bo dla całej Klanzy to wielkie podboje
rok mamy na plany i przygotowania
i z językami obcymi wstępne obeznania
będzie się działo już na większym terenie
i ogromne będzie nasze zadowolenie
ale dziś jeszcze poproszę o Wasze uwagi
bo Klanzowe sprawy są najwyższej rangi
co było dobre, co takie sobie, a co strzałem w dziesiątkę
bo żonglerskie euro 2012 chcemy mieć na piątkę :)
z informacją zwrotną zdjęcia przysyłajcie
a z galerii nasze sobie pościągajcie.


KLANZA w „Carnavale Sztuk-Mistrzów" w Lublinie, 2010.07.28-31

     Fotogaleria z działań KLANZY podczas „Carnavalu Sztuk-Mistrzów" 2010 w Lublinie do obejrzenia tutaj.

 

2009 - 2010 Klanza Lublin   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków