Archiwum - Działania animacyjne: imprezy dla dużych i małych grup, imprezy plenerowe, festyny, pikniki

     Przedstawiamy poniżej przykłady imprez, spotkań i wydarzeń dla małych i dużych grup, podczas których trenerzy, animatorzy i wolontariusze KLANZY prowadzili działania animacyjne na stoiskach KLANZOBUSA - Klanzowego Miasteczko Zabaw Niezwykłych (różnorodne zabawki, sprzęt, środki dydaktyczne służące twórczej zabawie), z wykorzystaniem metod aktywizujących, metod pedagogiki zabawy i metod pedagogiki cyrku.
    
Prezentowane imprezy były organizowane lub współorganizowane przez KLANZĘ oraz prowadzone przez członków naszego Stowarzyszenia.
    
Imprezy ułożone są chronologicznie. Zawierają materiał fotograficzny do obejrzenia oraz linki do szerszego opisu danego wydarzenia lub cyklu tematycznego.
    
Klikając na odpowiedni link otworzy się podstrona z interesującymi Cię informacjami lub zdjęciami.

 

Dzień Sąsiada, Lublin, 2014.06.10
    
KLANZA prowadziła stoiska animacyjne podczas działań kulturalno-edukacyjno-integracyjnych w ramach nieformalnego partnerstwa lokalnego na osiedlu Mickiewicza w Lublinie. Zobacz zdjęcia.

Dzień Tańca z KLANZĄ, Lublin, 2014.05.16
     VII Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ "Zatańcz z nami" na Pl. Litewskim w Lublinie. List Prezydenta Miasta Lublin o objęciu Patronatem Honorowym Ogólnopolskiego Dnia Tańca z KLANZĄ "Zatańcz z nami".
Zobacz list. Zobacz zdjęcia.

Polska 10 lat w Unii Europejskiej, Lublin 2014.05.09
     Podczas VII edycji Lubelskiego Dnia Europy KLANZA zorganizowała na Placu Zamkowym stoiska animacyjne, na których prowadzono gry i zabawy dla najmłodszych. Zobacz zdjęcia.

MAJÓWKA LUBELSKA, Lublin, 2014.05.03
     KLANZA współorganizowała Festyn rodzinny z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja na Pl. Litewskim w Lublinie.

KLANZA na Salonie Książki i Wyposażenia Szkół, Lublin, 2014.02.18-19
     Podczas Salonu Książki i Wyposażenia Szkół była możliwość zapoznania się z naszą ofertą, możliwość zakupu wydawnictw i pomocy dydaktycznych oraz udziału w mini-warsztatach z kart dialogowych i zabaw z chustą KLANZY.

KLANZOWISKO ZIMOWISKO, Lublin, 2014.01.27-31
     Kameralna grupa 14 uczestników KLANZOWISKA ZIMOWISKA podczas pobytu w Bawialni Edukacyjnej miała okazję codziennie eksperymentować, żonglować, brać udział w twórczych działaniach i korzystać z podłogi interaktywnej. Ponadto cała grupa była w kinie i na wystawie z Centrum Nauki Kopernik.
Zobacz zdjęcia.

"ANIOŁKOWO" podczas Festiwalu Bożego Narodzenia, Lublin, 2013.12.18-19
     W salach Klasztoru OO. Dominikanów na Starym Mieście w Lublinie, animatorzy PSPiA KLANZA, a przede wszystkim Wolontariusze z XIV LO prowadzili warsztaty ANIOŁKOWO. Przez dwa dni odwiedziło nas 294 dzieci z lubelskich przedszkoli i szkół. Powstało mnóstwo Aniołków i białe Betlejem. Zobacz zdjęcia.

FORUM DLA RODZINY, Lublin, 2013.12.16
     KLANZA była uczestnikiem FORUM DLA RODZINY w Lublinie. Była to Debata Regionalna Ministerstwa Edukacji Narodowej przy udziale Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Zobacz zdjęcia.

KLANZA w akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", Lublin, 2013.12.01
     KLANZA włączyła się w tegoroczną edycję akcji. 1 grudnia 2013 r. w Lublinie podczas Wielkiej Zbiórki Ulicznej bawiliśmy się wspólnie z gośćmi przychodzącymi do Głównego Sztabu Akcji w lubelskim Radiu. Zadbaliśmy o to, aby uśmiech zagościł na twarzach wszystkich dzieci i dorosłych. Zobacz zdjęcia.

Półkolonie „Klanzowe Wakacje Działań Niezwykłych", Lublin, 2013.07-08
     KLANZA zorganizowała 3 turnusy półkolonii, w których uczestniczyło 52 dzieci w wieku 6-12 lat lubiących aktywny wypoczynek i ciekawych świata. Pełna oferta półkolonii - wejdź tutaj. Zdjęcia z turnusu I (zobacz) i turnusu III (zobacz).

KLANZA w „Carnavale Sztuk-Mistrzów", Lublin, 2013.08.09-11
    
KLANZA prowadziła działania animacyjne w Miasteczku Zabaw Niezwykłych na Pl. Litewskim podczas Carnavalu Sztuk-Mistrzów 2013 w Lublinie. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

„Festyn Rodzinny", Mętów, 2013.06.09
     KLANZA prowadziła działania animacyjne dla rodzin w Zespole Szkół w Mętowie. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

KLANZA w Nocy Kultury, Lublin, 2013.06.08/09
    
W nocy z 8 na 9 czerwca 2013 r. (sobota/niedziela) już po raz siódmy odbyła się lubelska Noc Kultury. Motywem przewodnim bieżącej imprezy były „Energie miasta". Z tej okazji w naszej Bawialni Edukacyjnej zostały uruchomione Warsztaty „JEST NOC JEST CIEMNO" - to propozycja warsztatów, podczas których z ciemności wyłaniały się różnorodne efekty świetlne - gwiaździste niebo, tęcza, kolorowe pryzmaty, rozszczepienie barw i światłowód. Każdy uczestnik sam stawał się twórcą wybranego efektu.

KLANZA na „EKO PIKNIK-u", Lublin, 2013.05.05
    
5 maja 2013 r. animatorzy PSPiA KLANZA uczestniczyli w VIII Eko Pikniku na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie. Dzieci wspólnie z animatorami wykonywały zabawki z materiałów wtórnych. Zafascynowani uczestnicy korzystali z możliwości poznania cyrkowych sztuczek. Dużo radości sprawiło budowanie makiety miasta z frakcji suchej oraz przygotowanie pokazu, i sam pokaz, ekologicznej mody w wykonaniu najmłodszych. W tę niedzielę byliśmy bliżej ekologii...

KLANZA na „Targach Zabawy i Nauki KLASY 2012", Lublin, 2012.09.07-09
     Podczas tej imprezy KLANZA prowadziła działania animacyjne dla dzieci w Miasteczku Zabaw Niezwykłych. Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

KLANZA w „Carnavale Sztuk-Mistrzów", Lublin, 2012.07.28-2012.08.05
    
KLANZA prowadziła działania animacyjne w Miasteczku Zabaw Niezwykłych na Pl. Litewskim podczas Carnavalu Sztuk-Mistrzów 2012 w Lublinie. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

Lubelski Dzień Ojca, Lublin, 2012.06.23
    
KLANZA jako współorganizator prowadziła działania animacyjne dla całych rodzin. Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

„III Parafialny Festyn Rodzinny" w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej na Felinie w Lublinie, 2012.06.03
    
KLANZA prowadziła animacje społeczno-kulturalne dla całych rodzin. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

„10. Festiwal Kultury Dziecięcej", Pacanów, 2012.06.01-03
    
Podczas niedzielnej części festiwalu KLANZA prowadziła na stadionie działania animacyjne dla setek uczestników. Bawiły się z nami całe rodziny, dzieci, młodzież i dorośli. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

KLANZA w Nocy Kultury, Lublin, 2012.06.02/03
    
Szczegółowe informacje zobacz tutaj.

Festyn „Nadwieprzańska Majówka Rodzinna", Trawniki, 2012.05.27
    
Na najmłodszych i rodziców czekał „Klanzobus", czyli zabawy animacyjne w miasteczku zabaw niezwykłych. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

Dzień Tańca z KLANZĄ, Lublin, 2012.05.15
    
V Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ "Zatańcz z nami". Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

Majówka z KLANZĄ, Lublin, 2012.05.03
    
Festyn rodzinny z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja "Majówka z KLANZĄ". Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

KLANZA w akcji „Dobre wakacje w dobrym towarzystwie", Lublin, 2011.07.01-08.31
    
Organizatorzy akcji: lubelskie Centrum Wolontariatu i Radio „eR". KLANZA włączyła się jako Partner do tej akcji. Szczegółowe informacje zobacz tutaj Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

KLANZA w „Carnavale Sztuk-Mistrzów", Lublin, 2011.07.30-31
    
Stowarzyszenie KLANZA ponownie brało czynny udział w Carnavalu Sztuk-Mistrzów w Lublinie. Prezentowaliśmy wiele działań animacyjnych, w których uczestniczyły całe rodziny bawiąc się i spędzając mile czas. Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

Działania animacyjne w maju i czerwcu 2011 r.
    
W miesiącach maj i czerwiec 2011 r. duża grupa trenerów Koła KLANZY w Lublinie oraz współpracujących z nami wolontariuszy, zorganizowała w Lublinie i innych miejscowościach wiele rodzinnych festynów, pikników oraz dużych i małych imprez. Wszystkie były udane, a poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

 • 3 maja 2011 r. zostaliśmy zaproszeni przez Urząd Miasta Lublina do działań podczas Pikniku na Placu Litewskim - o szczegółach czytaj poniżej;
 • 15 maja 2011 r. zorganizowaliśmy IV Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ w Lublinie - o szczegółach czytaj poniżej;
 • 29 maja 2011 r. byliśmy współorganizatorami Festynu w Parafii pw. św. Andrzeja Boboli na Czechowie w Lublinie;
 • 1 czerwca 2011 r. pojechaliśmy z KLANZOBUSEM do Szkoły Podstawowej nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie, wszak jesteśmy partnerem szkoły w realizacji projektu z funduszy EFS „Ruch - nieodłączną częścią myślenia i uczenia się. Innowacyjny program edukacyjny z wykorzystaniem metody pedagogiki cyrku";
 • 1 czerwca 2011 r. byliśmy na Festynie w Miejscu Piastowym;
 • 2 czerwca 2011 r. uczestniczyliśmy w Eko-Pikniku w Lipie;
 • 5 czerwca 2011 r. pojechaliśmy ze swoją ofertą na Festiwal Green Horn w Puławach;
 • 5 czerwca 2011 r. duża grupa animatorów udała się aż do Pacanowa, gdzie wspólnie z tysięczną publicznością tańczyła i bawiła się na festynie;
 • 4-5 czerwca 2011 r. uczestniczyliśmy w Nocy Kultury w Lublinie, podczas której promowaliśmy ideę Bawialni Edukacyjnej - o szczegółach czytaj poniżej;
 • 11 czerwca 2011 r. z pedagogiką cyrku byliśmy w Skierbieszowie;
 • 12 czerwca 2011 r. uczestniczyliśmy w festynie w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Bazylianówce w Lublinie.

KLANZA w Nocy Kultury, Lublin, 2011.06.04/05
    
Szczegółowe informacje zobacz tutaj.

Dzień Tańca z KLANZĄ, Lublin, 2011.05.15
    
Szczegółowe informacje zobacz tutaj.

Festyn z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, Lublin, 2011.05.03
    
Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

Urodziny przedszkolaka, Bawialnia Edukacyjna - Lublin, 2011.04.17
    
Fotogaleria imprezy do obejrzenia tutaj.
    
Szczegółowe informacje o Bawialni Edukacyjnej zobacz tutaj.
    
Fotogaleria Bawialni Edukacyjnej do obejrzenia tutaj.

Mikołajki w Galerii Olimp, Lublin, 2010.12.05
    
Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

10-te urodziny Galerii Olimp, Lublin, 2010.10.24
    
Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

KLANZA w „Carnavale Sztuk-Mistrzów", Lublin, 2010.08.19-22
    
Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

KLANZA w Nocy Kultury, Lublin, 2010.06.05/06
    
Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

Dzień Tańca z KLANZĄ, Lublin, 2010.05.15
    
Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

Dzień Tańca z KLANZĄ, Lublin, 2009.05.15
    
Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

KLANZA w Nocy Kultury, Lublin, 2008.06.07/08
    
Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

Dzień Tańca z KLANZĄ, Lublin, 2008.05.15
    
Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.

Wystawa „Eksperymentuj!", Lublin, 2008.04.10-12
     
Wystawa zorganizowana przez KLANZĘ wspólnie z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Szczegółowe informacje zobacz tutaj. Fotogaleria do obejrzenia tutaj.  

2009 - 2010 Klanza Lublin   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków