Archiwum - KLANZA w Nocy Kultury 2008-2015

KLANZA w Nocy Kultury 2015 w Lublinie

6/7 czerwca 2015, Lublin, ul Zamojska - plac zabaw. KLANZA zaprosiła na warsztaty rodzinne „Zamykam oczy, ciemno jest" - doznania wielozmysłowe. Warsztaty doświadczania świata za pomocą zmysłów w ciemności polegały na przejściu stanowisk opartych na zapachu, dotyku, słuchu i smaku.


KLANZA w Nocy Kultury 2014 w Lublinie

7/8 czerwca 2014, Lublin, ul. Żmigród. KLANZA uczestniczy w 8. edycji Nocy Kultury realizując projekt „Godzina 5 minut 30", w którym przybliża postać Antoniego Patka - pochodzącego z Piask k/Lublina jednego z największych polskich przedsiębiorców XIX wieku oraz założyciela pierwszej na świecie firmy produkującej zegarki kieszonkowe na masową skalę. Niegdyś zegarki jego produk-cji uchodziły za najbardziej ekskluzywny produkt w swoim gatunku, wśród posiadaczy których byli Walt Disney czy Maria Skłodowska-Curie. Projekt zakłada wykonanie panoptikonu z zegarkowymi mechanizmami oraz działania konstrukcyjno-precyz​yjne dla dzieci i ich rodziców, a także zabawy z rurociągiem. (zobacz zdjęcia)


KLANZA w Nocy Kultury 2013 w Lublinie

     W nocy z 8 na 9 czerwca 2013 r. (sobota/niedziela) już po raz siódmy odbyła się lubelska Noc Kultury. Tegorocznym motywem przewodnim były „Energie miasta". Z tej okazji w naszej Bawialni Edukacyjnej zostały uruchomione warsztaty „JEST NOC JEST CIEMNO" - czyli propozycja działań, podczas których z ciemności wyłaniają się różnorodne efekty świetlne. Krążek Newtona, światłowód, siatki dyfrakcyjne, iluzje optyczne to doświadczenia, które wykonywane były w ciemności z wykorzystaniem m.in. światła laserów i różnorodnych pryzmatów. Dorośli uczestnicy skorzystali z uroków zabawy na interaktywnej podłodze.
     8 czerwca 2013 r. w godzinach 19.00-21.00 w Bawialni gościło 24 uczestników wraz z opiekunami.

2013_klanza_noc_kultury_-_kr261380ek_newtona 

 2013_klanza_noc_kultury_-_347wiat322owd

2013_klanza_noc_kultury_-_przed_warsztatami


KLANZA w Nocy Kultury 2012 w Lublinie

     Wieczorem 2. czerwca 2012 r. Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA podczas Nocy Kultury w Lublinie w godz. 19:00-20:30 na pl. Litewskim przeprowadziło warsztaty pt. "Dźwiękoteka".
     Wydarzenie to propagowało bawienie się dźwiękiem oraz dostarczało przyjemności z grania "ad hoc". Była to możliwość zagrania "Wlazł kotek na płotek..." na rurkach PCV! "Dźwiękoteka" to propozycja organizacji czasu wolnego rodzinom i dzieciom, by wspólnie doświadczali muzyki, zabawy i poczucia sukcesu wynikającego z rozwijania nowych umiejętności. Oprócz zabawy dźwiękami prowadziliśmy także inne działania animacyjne dla rodzin. Zdjęcia I. Tokarczyk.

nk_2012_-_klanza_1_fot._i.tokarczyk

 nk_2012_-_klanza_2_fot._i.tokarczyk

nk_2012_-_klanza_3_fot._i.tokarczyk 

nk_2012_-_klanza_4_wlaz322_kotek_na_p322otek_-_partytura_kolor_2 


Noc Kultury w Lublinie, 2012.06.02/03 - informacje ogólne

noc_kultury_2012_logo

     To najważniejsza noc w życiu miasta Lublina, niepowtarzalna manifestacja jego kultury i sztuki. Ten innowacyjny społecznie projekt daje wszystkim instytucjom kulturalnym, stowarzyszeniom, fundacjom, artystom profesjonalnym i amatorom możliwość zaprezentowania swojej działalności przed kilkudziesięciotysięczną widownią.
     W czasie tej specjalnej nocy wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, a przestrzenią działań artystycznych staje się całe miasto wraz z jego instytucjami, ulicami, placami, parkami i skwerami.
     Organizowana od 2007 roku Noc Kultury. Jest wydarzeniem tym bardziej niezwykłym, gdyż mieszkańcy, którzy przyjęli ją z olbrzymim entuzjazmem i zaangażowaniem jako widzowie, z czasem stali się współtwórcami jej programu. Tegoroczną VI edycję Nocy Kultury opatrzono hasłem "Lublin - Brama Wschodu", zapraszając do jej współtworzenia artystów z Ukrainy. Organizatorzy chcieli pokazać Polsce i Europie bogatą i fascynującą kulturę Lublina i jego sąsiadów, a także korzyści płynące z międzynarodowej współpracy artystycznej.
     Noc powstała dzięki współpracy pomiędzy partnerami ukraińskimi, samorządowymi instytucjami kultury Lublina, kilkudziesięcioma organizacjami pozarządowymi oraz grupami nieformalnymi, doraźnie lub na stałe powołanymi przez artystów, menadżerów, animatorów i środowiska akademickie.
     W programie tej wyjątkowej Nocy znalazło się kilkaset wydarzeń: koncertów, spektakli teatralnych, tanecznych, kuglarskich i kabaretowych, performances, happeningow, wystaw w galeriach i w przestrzeniach miejskich, projekcji filmowych, spotkań literackich, debat. Nie zabrakło również zwiedzania zabytków, specjalnych programów dla dzieci oraz innych, spontanicznych, improwizowanych akcji artystycznych i społecznych.
     Noc Kultury 2012 to 270 wydarzeń, 3000 współtwórców, 70 000 widzów.
     Źródło:
www.nockultury.pl .


KLANZA w Nocy Kultury 2011 w Lublinie

     Podczas tegorocznej edycji imprezy, 4 czerwca 2011 r. w godzinach 19:00-21:00, zaprezentowaliśmy dwa warsztaty - lekcje interaktywne pt. „Opowieść o ziarnku maku i gwiazdach”.
     Ideą zajęć było przekazanie uczestnikom skompresowanej wiedzy na temat ewolucji i miejsca człowieka w tym procesie (Warsztat Czasu) oraz Układu Słonecznego, możliwości znalezienia w nim poza Ziemią życia oraz możliwości kolonizacji innych planet i księżyców w naszym Układzie (Warsztat Przestrzeni).
     Oba warsztaty pokazały podstawowe wyzwania, przed którymi stoi Ludzkość, pokazały powiązania najważniejszych faktów, pokazały dynamikę procesów. Jednocześnie warsztaty miały wywołać emocje i zaktywizować samych uczestników.
     Każdy warsztat trwał ok. 1 godz. 15 min. Pomiędzy nimi była przerwa – czas na herbatę i zebranie myśli.
     WAŻNE: Liczba uczestników jest ograniczona do 26 osób.


Noc Kultury w Lublinie, 2011.06.04/05 - informacje ogólne

 nk_2011

     Noc Kultury to jedyny w Polsce miejski karnawał obejmujący swoim zasięgiem całe miasto. To widowisko, którego sceną jest przestrzeń Lublina, zaś aktorami oprócz artystów, są także i widzowie.
     Podczas Nocy Kultury cały Lublin opanują aktorzy, muzycy, uliczni buskerzy, artyści multimediów, tancerze, performerzy i happenerzy, malarze, fotograficy i pisarze. Place i zaułki miasta oraz podwoje licznych lubelskich miejsc kultury, sal koncertowych, teatrów, muzeów, galerii, domów kultury staną otworem, oferując specjalnie przygotowany na tę okazję program i bezpłatny wstęp. Także w dzielnicach Lublina odbędą się działania kulturalne, ukazujące potęgę sąsiedzkiej wspólnoty.
     Noc Kultury to setki wydarzeń artystycznych rozsianych po ulicach całego miasta, to zawodowcy występujący ramię w ramię z amatorami nie pobierając przy tym honorariów, oraz, co najważniejsze, ponad 100 tysięcy uczestników każdego roku. To także manifestacja kulturalna Lublina, niepowtarzalne wydarzenie społeczno-kulturalne obejmujące swoim programem ponad 250 wydarzeń ze wszystkich dziedzin sztuki.
     Tegoroczna Noc Kultury będzie przedstawieniem najważniejszej idei zawartej w aplikacji Lublina w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016 - „Miasto w dialogu". Oddaje ono pragnienie Lublinian, aby działania kulturalne wzmacniały więzi międzyludzkie, nawiązując do bogatej tradycji dialogu, której współczesne miasto - poprzez pamięć, edukację i sztukę - chce przywrócić ciągłość.
     Źródło:
www.nockultury.pl .


KLANZA w Nocy Kultury 2010 w Lublinie

     PSPiA KLANZA Koło w Lublinie przygotowało działania animacyjne pt. „KLANZA dzieciom". Obejmowały one warsztaty cyrkowe, pokazy kuglarskie, igrzyska spektakle.
     Działania odbyły się na placu Litewskim. Czas trwania: 18.00-21.00.
     Fotogaleria z działań KLANZY do obejrzenia
tutaj.


Noc Kultury w Lublinie, 2010.06.05/06  - informacje ogólne

     Temat IV edycji Nocy Kultury „Dziedzictwo dla przyszłości" obejmował niepowtarzalne, wielokulturowe dziedzictwo kulturowe Lublina. Najważniejsze wydarzenia rozgrywały się na Starym Mieście, uznanym w 2007 roku przez Prezydenta RP za Pomnik Historii, w obszarze któremu Komisja Europejska przyznała tytuł „Znaku Dziedzictwa Europejskiego". Lista Dziedzictwa Europejskiego obejmuje najważniejsze dla kultury i tożsamości europejskiej miejsca, m.in.: Akropol, Mur Berliński, a z polskich obiektów Katedrę Gnieźnieńską, Katedrę Wawelską, Stocznię Gdańską, Miasto Lublin.
     W Lublinie Znakiem Dziedzictwa Europejskiego opatrzono trzy najcenniejsze obiekty związane z zawarciem w 1569 roku Unii Polsko-Litewskiej, zwanej Unią Lubelską: Kaplicę Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim, Bazylikę św. Stanisława - kościół klasztorny O.O. Dominikanów i Pomnik Unii Lubelskiej.
     Tym samym Lublin uznany został za symbol europejskich idei integracyjnych, ponadnarodowego dziedzictwa demokracji i tolerancji oraz dialogu między Wschodem a Zachodem. Unia Lubelska jest prawzorem Unii Europejskiej, co trafnie ujmuje sentencja: "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej".
     Miasto Lublin - kandydat do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury
     Idea Europejskiej Stolicy Kultury powstała po to, żeby Europejczycy mogli się nawzajem poznawać i dzielić wartościami swoich regionalnych kultur. Lublin stara się o ten tytuł właśnie dlatego, że ma się czym podzielić. Reprezentuje kulturę, która może zafascynować Europejczyków. Lublin położony na granicy Wschodu i Zachodu Europy od wieków ukazuje różnorodność i pokrewieństwo kultur, dlatego jest idealnym miejscem dialogu i pobudzania świadomej przynależności do tej samej społeczności europejskiej.
     IV edycja Nocy Kultury 2010 przyciągnęła ponad 250 wydarzeń w 116 miejscach w Lublinie. 200 organizatorów, 30 spektakli, 60 koncertów, 45 wystaw. Pokazy tańca i filmowe, salony poetyckie.
     Źródło:
www.nockultury.pl/ .


KLANZA w Nocy Kultury 2008 w Lublinie

     PSPiA KLANZA Koło w Lublinie przygotowało działania animacyjne pt. „Twórz i doświadczaj z KLANZĄ!". Obejmowały one: tańce integracyjne, minispektakl teatralny "Ciężkie pobudki" przygotowany przez dzieci z Babina, makramę, mandalę „Ulotne chwile - 5-cio metrowa mandala kolorowo usypana" (wykonaną z mąki, piasku, kamyków, kolorowej kredy, ziarenek kukurydzy, ściętej trawy).
     Działania odbyły się na placu przed Centrum Kultury i w Parku Dzieci z Pahiatua obok Centrum Kultury. Czas trwania: 16.00-19.00.
     Fotogaleria z działań KLANZY do obejrzenia
tutaj.


Noc Kultury w Lublinie, 2008.06.07/08

     II edycja Nocy Kultury 2008 w Lublinie przyciągnęła ponad 1000 uczestników i odbyło się ponad 150 wydarzeń.
     Źródło:
www.nockultury.pl/ 

2009 - 2010 Klanza Lublin   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków