Archiwum - Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ w Lublinie


15 maja - Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ

     15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny - to święto zainspirowało animatorów i trenerów KLANZY do przygotowania atrakcyjnego wydarzenia na placach różnych miast w Polsce. O godzinie 17-tej chcemy zaprosić do wspólnego zatańczenia prostych tańców integracyjnych, które nie wymagają specjalnego trudu w uczeniu się. Potrzebna jest tu odrobina chęci i szczypta dobrego humoru. Ze względu na ten dzień zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami - podajmy sobie ręce i utwórzmy duże koło, a muzyka i animatorzy KALNZY poprowadzą taneczny krąg. Pragniemy poprzez taniec zwrócić uwagę na często nieuświadomioną potrzebę bycia razem w ciekawym atrakcyjnym miejscu, wiosną w niezwykły, odświętny sposób. Dedykujemy nasz wspólny taniec także wszystkim Zofiom, Zosiom, Zośkom i Zosieńkom.

O tańcu
     Taniec, ta niezwykła synteza cielesności i duchowości, zawsze pełnił rolę więziotwórczą, stawał u podstaw budowania wspólnot. Pisał o tym Maurice Bejart: „Słowo dzieli. Taniec jest złączeniem. Złączeniem człowieka z jego losem. Złączeniem jednostki z kosmiczną rzeczywistością. (...) Taniec rodzi się z potrzeby powiedzenia niewypowiedzianego, poznania nieznanego, bycia w kontakcie z innymi." I tak pojmuje role tańców integracyjnych KLANZA. Najważniejszym staje się czerpanie radości z bycia razem i poruszania się w prostym tanecznym korowodzie. Tańczy się wspólnie.

Od 2008 r. Dzień Tańca z KLANZĄ jest organizowany m.in. w Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni, Krakowie, Białymstoku.


IX Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ, 2016.05.16, Lublin

Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ „Zatancz z nami" odbył się 16 maja 2016 r. (poniedziałek) w godz. 17.00-18.00 w Lublinie na Placu przed Trybunałem Koronnym (Stare Miasto). Zobacz zdjęcia.

patronat_prezydenta_lublin

radio_lublin_-_logo


VIII Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ, 2015.05.15, Lublin

15 maja o godzinie 17.00 na Placu Litewskim w Lublinie zatańczyło z nami ponad 70 osób - taniec w otwartej przestrzeni, pod błękitnym niebem wśród ludzi pełnych uśmiechu! Fotorelacja. Dzień Tańca z KLANZĄ w Lublinie został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin Pana Krzysztofa Żuka.


VII Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ, 2014.05.16, Lublin

Spotkanie odbyło się w piątek 16 maja 2014 r. w godz. 17.00-18.00 na Placu Litewskim w Lublinie. Fotorelacja.
List Prezydenta Miasta Lublin o objęciu Patronatem Honorowym Ogólnopolskiego Dnia Tańca z KLANZĄ "Zatańcz z nami". Zobacz list.


VI Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ, 2013.05.15, Lublin

     W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA Koło w Lublinie już po raz szósty zapraszamy wszystkich w dniu 15 maja o godzinie 17-tej na Plac Litewski w Lublinie do wspólnej zabawy pt.: VI Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ ZATAŃCZ Z NAMI.
     W tym dniu zapraszamy rodziny z dziećmi, dziadków z wnukami i wszystkich chętnych do wspólnego zatańczenia kilku tańców integracyjnych. Pragniemy poprzez taniec zwrócić uwagę na często nieuświadomioną potrzebę bycia razem wiosną, w ciekawym atrakcyjnym miejscu, w niezwykły, odświętny sposób. Nasz wspólny taniec dedykujemy także wszystkim solenizantkom - Zofiom. Organizatorzy.
    
Fotogaleria z Dnia Tańca z KLANZĄ 2013 w Lublinie do obejrzenia tutaj.


V Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ, 2012.05.15, Lublin

     W imieniu Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, serdecznie zapraszamy Państwa w dniu 15 maja o godzinach 17.00-18.30 na Plac Litewski w Lublinie. Świętujemy razem V Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ - ZATAŃCZ Z NAMI.
     W tym dniu zapraszamy wszystkie pokolenia lublinian, zespoły i grupy taneczne, rodziny z dziećmi do wspólnego zatańczenia kilku tańców integracyjnych. 15 maja obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Rodziny - to święto zainspirowało aktywnych członków Stowarzyszenia KLANZA do przygotowania atrakcyjnego wydarzenia na placach wielu miast w Polsce.
     W Europejskim Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej zaprosiliśmy do tańca  seniorów naszego miasta, podkreślając ich rolę w społeczeństwie, promując jednocześnie zdrowy, aktywny styl życia.
     Pragniemy poprzez taniec zwrócić uwagę na często nieuświadomioną potrzebę bycia razem w ciekawym, atrakcyjnym miejscu, wiosną w niezwykły, odświętny sposób. Dedykujemy nasz wspólny taniec także wszystkim solenizantkom - Zofiom.
     Honorowy patronat nad naszą uroczystością objął Pan Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
     W imieniu organizatorów: Ewa Noga, Prezes Zarządu Głównego PSPiA KLANZA oraz Leszek Gęca, Koordynator V Ogólnopolskiego Dnia Tańca z KLANZĄ w Lublinie.
     Fotogaleria z Dnia Tańca z KLANZĄ 2012 w Lublinie do obejrzenia
tutaj.


IV Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ, 2011.05.15, Lublin

     Szanowni Państwo, to już IV Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ, na który mamy przyjemność Was zaprosić. Spotykamy się 15 maja 2011 roku na Placu Litewskim o godzinie 17.00. Prosimy zabrać ze sobą rodzinę i znajomych, a my zadbamy o to, abyście Państwo wspólnie z nami dobrze i przyjemnie spędzili czas.


III Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ, 2010.05.15, Lublin

     Fotogaleria z Dnia Tańca z KLANZĄ 2010 w Lublinie do obejrzenia tutaj.


II Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ, 2009.05.15, Lublin

     Fotogaleria z Dnia Tańca z KLANZĄ 2009 w Lublinie do obejrzenia tutaj.


I Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ „ZATAŃCZ Z NAMI", 2008.05.15, Lublin

     15 maja o godzinie 17-tej Stowarzyszenie KLANZA zaprasza na Plac Litewski starszych, młodszych i najmłodszych do wspólnego tańca. O tej samej godzinie w centrach dużych i małych miast w całej Polsce chcemy  utworzyć taneczne kręgi i doświadczyć bycia razem w tańcu, przy muzyce.
     W imieniu organizatorów: Zdzisław Hofman, Prezes Zarządu Głównego PSPiA KLANZA oraz Robert Domań, Pełnomocnik ZG ds. Koła KLANZY w Lublinie.
     Fotogaleria z Dnia Tańca z KLANZĄ 2008 w Lublinie do obejrzenia
tutaj.

2009 - 2010 Klanza Lublin   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków