Konferencje, targi i spotkania metodyczne

     Koło PSPiA KLANZA w Lublinie w ramach swojej działalności organizuje konferencje naukowe i metodyczne, targi metodyczne i spotkania tematyczne poświęcone prezentacji nowych trendów w pedagogice i psychologii, doskonaleniu zawodowemu pedagogów i nauczycieli, wymianie doświadczeń, prezentacji i sprzedaży publikacji metodycznych z zakresu metod aktywizujących i pedagogiki zabawy.

 

     18 września 2010 r. w ramach obchodów 20-lecia Stowarzyszenia KLANZA w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zorganizowaliśmy konferencję „Od pedagogiki zabawy do neuropedagogiki”, która zgromadziła członków Stowarzyszenia z całej Polski, gości z Austrii i Niemiec oraz licznie przybyłych uczestników z województwa lubelskiego.

 

     Co roku na jesieni organizujemy targi metodyczne "PIK" Pedagogiczne Inicjatywy KLANZY.

W 2011 roku PIK był zorganizowany pod nazwą "KLANZA z pasją" w dniu 22.10.2011 r.

W 2010 roku zrealizowaliśmy na zlecenie Lubelskiego Kuratora Oświaty targi pt. "Sześciolatek w szkole – wspomaganie adaptacji szkolnej dziecka". Z oferty skorzystało 200 osób pracujących z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

     W ramach spotkań metodycznych zorganizowaliśmy polsko-niemiecki program specjalistyczny z zakresu pedagogiki cyrku w dniach 20-26.09.2010 w Krasnobrodzie na Roztoczu. Program zawierał zarówno treści teoretyczne, jak i zajęcia praktyczne. Zajęcia prowadzili doświadczeni niemieccy i polscy trenerzy (pedagodzy i artyści).

 

     W dniach 19-22 sierpnia 2010 r., 30-31 lipca 2011 r. oraz 28 lipca - 5 sierpnia 2012 r. członkowie KLANZY uczestniczyli w Carnavale Sztuk-Mistrzów w centrum Lublina. Podczas imprez plenerowych prowadziliśmy stoiska i działania animacyjne KLANZOBUSA. Ogromne bańki mydlane, drzewko zapachów i ścieżka dotykowa, gry planszowe i logiczne, labirynty, szkółka cyrkowa - to tylko niektóre działania z naszej niezwykłej oferty. 

 

     Od 2008 roku corocznie organizujemy Dzień Tańca z KLANZĄ [15 maja] oraz uczestniczymy w Nocy Kultury [początek czerwca].

 

     Od 1999 roku w grudniu uczestniczymy w organizacji i prowadzeniu Wigilii Starego Miasta – imprezie organizowanej dla wszystkich mieszkańców Lublina i ich gości przez Fundację Restaurare Basilicam i Klasztor Dominikanów.

 

     Szczegółowe informacje o tych i innych działaniach KLANZY w zakładce "Archiwum". Zapraszamy.

 

2009 - 2010 Klanza Lublin   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków